BIF VJO (Islamitische Federatie van jonge vrouwenorganisatie) Studenten Afdeling heeft tussen 7 en 8 februari een succesvol ÜniYES (Universitaire seminar voor internaat onderwijs) gehouden in het regionaal gebouw met de deelname van BIF Studenten.
Assoc. Dr. Hülya ALPER was uitgenodigd. Alper heeft een boek over dit onderwerp genaamd "Relatie van geest en openbaring in Imam Maturidi". In de eerste les van ÜniYES, die werd geopend door BIF-voorzitter Mehmet ŞENEL en BIF VJO-voorzitter Tuba BARAN, kwam 'Woord gedachte' aan bod. Om de relatie tussen Rede en Openbaring te begrijpen, werden lessen naar voren gebracht over 'De betekenis en reikwijdte van Rede en Openbaring' en 'Prioriteit van Rede en de noodzaak van openbaring'.
Het doel van ÜniYES omvat het belang van de rede in de islam, evenals het winnen van informatie en ideeën over de wetenschap van kalam. Men kan bijvoorbeeld zeggen dat rede en openbaring geen volledig gescheiden zaken zijn, integendeel, ze bevinden zich in een vicieuze cirkel. In de seminars legde Alper de definitie van rede en openbaring en zijn positie in de islam uit. Bovendien besprak zij in detail de kracht van de rede om de waarheid te bereiken, de noodzaak van openbaring om de geest functioneel te maken, en de cyclische relatie tussen rede en openbaring.
Deelnemers konden hun ideeën delen en bespreken tijdens de 'Voor of Tegen' Workshop, die ging over de lessen van de eerste dag. Aan het einde van de eerste dag werd er een leuke quiz-wedstrijd georganiseerd onder de naam 'weet, vertel, tel’. Op deze manier kregen de deelnemers een idee over het algemene cultuurniveau.
De groep begon de tweede dag met de les 'Geloof en Rede' en kon na de les vragen stellen. Universitair hoofddocent Hülya Alper liet ook haar boek signeren, dat als cadeau aan ÜniYES werd gegeven.
Na de toespraak van Taner Doğan, het hoofd van de universiteitsstudenten van IGMG, waarin hij ook de agendapunten besprak, verlieten de deelnemers UNİYES tevreden.
Nieuws: Esra Celik
Foto: Kübra Unal